Videonette hdsinemanette

Videonette hdsinemanette

İftarlık Gazoz (2016) 720p yerli film21 Kasım,Pazartesi

[bookmark]

1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar.
Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir.
Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Bitmek bilmeyen bu uzun gün, Gazozcu Ustası Cibar Kemal ve Adem için nasıl tamamlanacaktır?

Filmi Oyla:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Yükleniyor...
İftarlık Gazoz (2016) 720p  yerli film

İftarlık Gazoz (2016) 720p yerli film

Tür: , ,
IMDB Puanı: ,
Yapım:
Oyuncular: , ,
Yönetmen:
Senaryo:
Bölüm hakkında düşünceleriniz:

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmalısınız


İftarlık Gazoz (2016) 720p yerli film” için 1 Yorum
  • Kemal

    26 Kasım 2016
    21:07

    Elinize emeğinize sağlık, Siteniz Aldatıcı site uyarısı veriyor baya zamandır bilginiz / nasıl çıkartılacak gibi bilginiz yok ise yardımcı olayım emeğinize yazık.