Videonette hdsinemanette

Videonette hdsinemanette

Zor Saatler The Finest Hours 201607 Ocak,Perşembe

Zor Saatler  The Finest Hours 2016

Zor Saatler
The Finest Hours
Vizyon Tarihi:
29 Ocak 2016

Yapımı :
2016 – ABD
Tür :
Dram , Gerilim
Ynetmen :
Craig Gillespie
Oyuncular :
Eric Bana , Chris Pine , Ben Foster , Kyle Gallner , Casey Affleck
Senaryo :
Eric Johnson , Paul Tamasy
Yapımcı :
James Whitaker , Dorothy Aufiero
Özet & detaylar

Zor Saatler, sahil güvenlik tarihinde en büyük gemi kurtarma operasyonunu konu alan heyecan ve macera dolu gerçek bir hikâyeden uyarlama. 18 Şubat 1952’de İngiltere’nin doğu kıyılarını yerle bir eden, yoluna çıkan bütün gemileri parçalayan fırtına, Boston’a bağlı SS Pendleton T-2 petrol tankerini ikiye ayırır. 30 kişilik mürettebatı bulunan gemi hızla sulara gömülmeye başlar. Korku ve panik halindeki ekibi geminin mürettebat yetkisi olan mühendis Ray Sybert kontrol altına almaya karar verir. Ülkenin Doğu kıyısına vuran şiddetli fırtınaya mürettebatı ile karşı durur.

Bu sırada bu büyük yıkımın haberi Chatham, Massachusetts’ta bulunan Amerikan Sahil Güvenlik ofisine ulaşır. Sahil Güvenlik yetkilisi Daniel Cluff, batmakta olan gemiyi kurtarmak için bir ekibi görevlendirir. Zorlu koşullara rağmen kaptan Bernie Webber ve komutasındaki 4 sahil yetkilisi yetersiz donanımı olan tahtadan yapılmış bir cankurtaran botuyla fırtınanın etkisiyle oluşan dev dalgalar rağmen yola çıkarlar. Bu sıradan bir hayat kurtarma operasyonu değildir, onları hayatlarının en büyük sınavı beklemektedir.

Craig Gillespie’nin yönetmenindeki filmde Chris Pine, Akademi Ödüllü ve Altın Küre adayı Casey Affleck, Ben Foster, Holliday Grainger, John Ortiz ve Eric Bana rol alıyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bölüm hakkında düşünceleriniz:
Spoiler