Videonette hdsinemanette

Videonette hdsinemanette

Vizyonda Bu Yıl 5 (2018)02 Ocak,Salı

Vizyonda Bu Yıl 5 (2018)

 

A Wrinkle In Time

Vizyon Tarihi: 9 Mart 2018
Yapımı : 2018 – ABD
Tür : Bilim Kurgu , Aile , Fantastik , Macera
Yönetmen : Ava DuVernay
Oyuncular : Reese Witherspoon , Chris Pine , Oprah Winfrey , Gugu Mbatha-Raw , Mindy Kaling
Senaryo : Jennifer Lee
Yapımcı : James Whitaker , Catherine Hand

Özet ve Detaylar

Film bilim adamı olan babalarının kaybolmasının ardından onu bulmak için yolculuğa çıkan Meg Murray, dahi kardeşi Charles ve arkadaşları Calvin’in maceralarını işleyecek. Bu macerada küçük çocuklar uzaydan paralel evrenlere kadar pek çok yeri ziyaret edecek.
Başrollerinde ABD televizyon tarihinin en çok izlenen talk show program Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, Mindy Kaling, Chris Pine ve Gugu Mbatha-Raw gibi başarılı isimleri bulunduran uyarlamanın kadrosunda Zach Galifianakis, André Holland, Levi Miller ve Deric McCabe de bulunuyor. Küçük Meg Murry’yi ise Storm Reid canlandırıyor. Jennifer Lee’nin senaryosunu üstlendiği projede yönetmen koltuğuna ise Ava DuVernay oturuyor.

 

 

 

 

 

Yolcu

The Commuter

Vizyon Tarihi: 12 Ocak 2018

Yapımı : 2018 – ABD

Tür : Aksiyon , Gerilim

Süre: 105 Dak.

Yönetmen : Jaume Collet-Serra

Oyuncular : Liam Neeson, Vera Farmiga, Patrick Wilson, Sam Neill, Clara Lago

Senaryo : Byron Willinger, Philip De Blasi

Yapımcı : Jaume Collet-Serra, Andrew Rona

 

Yolcu Film Konusu

Evinden işine gidip işten eve dönmek için her gün düzenli olarak banliyö trenini kullanan sigortacı Michael McCauley (Liam Neeson), bir gün sıradan bir yolculuk esnasında Joanna adında daha önce trende görmediği bir kadınla tanışır. Joanna (Vera Farmiga), trende bulunan ama oraya ait olmayan birini bulmasını ister, karşılığında tuvaletteki 75 bin doların sahibi olacaktır. Son durağa kadar birçok sırrı çözmek zorunda kalan Michael, artık trendeki herkesin hayatından sorumludur.

 

 

 

 

 

 

Winchester

Winchester Mystery House

Vizyon Tarihi: 2 Şubat 2018
Yapımı : 2018 – ABD , Avustralya
Tür : Biyografi , Fantastik , Korku
Yönetmen : Michael Spierig, Peter Spierig
Oyuncular : Jason Clarke, Helen Mirren, Sarah Snook, Laura Brent, Angus Sampson
Senaryo : Michael Spierig, Peter Spierig
Yapımcı : Tobin Armbrust, Benedict Carver

Diğer Adı : The 13th Hour, Winchester: The House That Ghosts Built

Özet ve Detaylar

Winchester Tüfekleri servetinin varisi Sarah Winchester, San Francisco’nun 50 mil dışında, izole bir arazi üzerinde malikanesinin yapımına başlar ve onyıllardır, haftanın 7 günü, günün 24 saati boyunca tadilatlar durmaksızın devam eder. Nihayetinde Winchester Malikanesi devasa bir hale gelir. Dışarıdan bakıldığında çıkmaz koridorlar, karmaşık odalar, labirentler ve boş duvarlara açılan kapılarla tamamen bir kadının deliliği olarak algılanmaktadır. Ama Sarah bu devasa kaosu kendisi için kurmamıştır. Yeğenini ve başarılı doktor Eric Price’ı evine davet eden Sarah’nın bir planı vardır. İnşa ettirdiği bu karmakarışık yapı aslında evin içinde barınan yüzlerce intikamcı hayaletin kafasını karıştırmak için dizayn edilmiştir. Üstelik bu çıkışı neredeyse imkansız hapishanede bulunan hayaletlerden en tehlikelisin Winchester ailesi ile görülecek bir hesabı vardır… Peter ve Michael Spierig’in yönetmen koltuğunda oturduğu, aynı zamanda Tom Vaughan ile birlikte senaryosunu kaleme aldıkları korku filminin oyuncu kadrosunda Helen Mirren, Sarah Snook ve Jason Clarke yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Küçülen Hayatlar

Downsizing

Vizyon Tarihi: 9 Mart 2018
Yapımı : 2017 – ABD
Tür : Dram , Komedi
Süre: 135 Dak.
Yönetmen : Alexander Payne
Oyuncular : Matt Damon, Christoph Waltz, Kristen Wiig, Hong Chau, Jason Sudeikis
Senaryo : Alexander Payne, Jim Taylor
Yapımcı : Alexander Payne, Megan Ellison

Küçülen Hayatlar Film Konusu

Dünya nüfusunun kontrol edilemez boyutlarda artışı, bilim insanlarını bir çözüm arayışına itmiştir. Sonunda Norveçli bilim insanları, dahiyane bir fikri başarıyla uygulamaya sokmuştur: Buna göre insanların bedenlerini çok küçük boyutlara indirgeyerek dünyadaki yer ve kaynak tüketimini minimuma indirmek mümkün olmuştur. Aynı zamanda ‘küçültülmüş’ insanların dünyasında para çok daha değerli, yaşam çok daha rahat ve kolay gözükmektedir. Böyle bir hayatın çekiciliğine kapılan Paul (Matt Damon) ve Audrey (Kristen Wiig) çifti de ‘küçültülmeye’ karar verir. Bu tercihleri, yepyeni insanlarla tanışıp farklı maceralar yaşamalarına neden olacaktır.

 

 

 

 

Başlat: Ready Player One

Ready Player One

Vizyon Tarihi: 30 Mart 2018
Yapımı : 2018 – ABD
Tür : Bilim Kurgu , Aksiyon , Macera
Yönetmen : Steven Spielberg
Oyuncular : Simon Pegg, Ben Mendelsohn, Olivia Cooke, Julia Nickson, Mark Rylance
Senaryo : Zak Penn, Ernest Cline, Eric Eason
Yapımcı : Donald De Line, Dan Farah

Özet ve Detaylar

Ailesini küçük yaşta kaybeden Wade Watts, gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için zamanını The Oasis adlı bir oyun evreninde geçirir. Oyunun milyoner kurucusu oyun evreninin içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü bu anahtarı bulana vadetmektedir. Wade de bu macera dolu hazine avının peşine düşmüştür. Bir süre sonra her şey bir oyun olmaktan çıkıp acımasız bir rekabete dönüşür. Zira şirket hissedarları ve paragöz oyuncular hazineye herkesten önce ulaşabilmek için diğer yarışmacıları saf dışı bırakmak için her şeyi yapmaya hazırdır…
Yönetmenliğini başarılı yönetmen Steven Spielberg’ün üstlendiği ve senaryosunu Ernest Cline’ın kaleme aldığı Ready Player One’ın başrolünde Tye Sheridan ve Olivia Cooke yer alıyor.

 

Bölüm hakkında düşünceleriniz:
Spoiler